Miejski zgiełk jest powodem, dla którego wiele osób chce mieć swój mały domek letniskowy poza granicami miasta. W ostatnim czasie na popularności w naszym kraju mocno zyskały domki mobilne, które można stawiać na działkach położonych z dala od miejskiego zgiełku. Największa zaleta takiego rozwiązania, to brak stałego kontaktu z gruntem samego domu, dzięki czemu można dowolnie przewozić domek z miejsca na miejsce. Okazuje się również, że dzisiejsze domki mobilne dzięki swej konstrukcji mogą być zamieszkiwane przez cały rok. W tym artykule nieco bliżej postaramy się przyjrzeć tego typu konstrukcjom w kontekście całorocznego mieszkania.

Czy można mieszkać w domku mobilnym przez cały rok?

Większość osób, gdy myśli o domkach mobilnych, to porównuje je do przyczep kempingowych, które nadają się do użytkowania jedynie podczas wiosny oraz lata. Okazuje się jednak, że niektórzy producenci dostarczają na rynek domki mobilne, które są przystosowane do mieszkania w nich przez cały rok. Oprócz to, że posiadają wszystkie niezbędne przyłącza, to są dodatkowo ocieplone, dlatego dobrze sprawdzają się w chłodne dni. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów do budowy i izolacji, sprawia, że domki się nie wychładzają szybko. Do takiego domku można również zamontować ogrzewanie elektryczne lub kominek gazowy, dlatego jego mieszkańcy na pewno nie zmarzną w zimowe noce.

Jak więc widać, domki mobilne w odpowiedniej konfiguracji nadają się także do całorocznego mieszkania. Oczywiście koszt takiego domku jest wyższy niż w przypadku standardowego domku letniskowego, jednak w porównaniu z tradycyjnymi, murowanymi konstrukcjami i ich cena jest bardzo atrakcyjna. Z całym wyposażeniem, taki domek kosztuje kilkadziesiąt tysięcy, co w próbowaniu z kosztem zakupu domu lub mieszkania jest bardzo niewielką kwotą, jaką przyjdzie nam zapłacić za postawienie domu w przepięknych rejonach, z dala od miejskiego zgiełku.

Domki mobilne zyskują na popularności za granicami naszego kraju

Jak już wspomnieliśmy na początku, domki mobilne są prawdziwym hitem w Polsce, ponieważ za niewielkie pieniądze, można mieć dom w przepięknym miejscu. Okazuje się jednak, że również na Słowacji domki tego typu stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym również nasi krajowi producenci produkują i dostarczają domki mobilne na Słowację. Tego typu ofertę proponuje firma Mobilné Domy NS oferująca szeroką gamę domków holenderskich i angielskich. Jeżeli wiec chcesz mieć własny domek letniskowy poza granicami naszego kraju, to nic nie stoi na przeszkodzie.