Nadmorskie plaże są idealnym miejscem dla romantycznych wydarzeń. O wyjątkową scenerię zadba tutaj sama natura, dzięki której zakochani mogą liczyć na niezwykłe wschody i zachody słońca, cichy szum fal i głośny krzyk mew, przełamujący powiew morskiej bryzy. Nic dziwnego, że to właśnie morze jest dla wielu osób miejscem, do którego uwielbiają wracać we wspomnieniach. Jednym z najważniejszych wydarzeń, które można zorganizować w tej przepięknej scenerii, jest ceremonia zaślubin, na co decyduje się coraz więcej osób. Jak zaplanować takie wydarzenie i czy na pewno będzie to dobry pomysł?

Ślub na plaży - The Rings Event Planners

Organizacja ślubu na plaży – od czego zacząć?

Organizacja ślubu i wesela z reguły nie jest łatwym zadaniem, niezależnie od miejsca, które wybierzemy, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Ustalenie kilku ważnych szczegółów pozwoli nieco ułatwić zaplanowanie przedsięwzięcia. Warto zrobić to już na samym początku, by wiedzieć, czego się spodziewać i jak umawiać się z podwykonawcami. Przede wszystkim ważna będzie data ślubu, o której trzeba poinformować zarówno odpowiedniego urzędnika, jak i pracodawcę, który udzieli nam urlopu. Organizując ślub w plenerze w Trójmieście należy przede wszystkim wziąć pod uwagę porę roku oraz warunki atmosferyczne, które w tej części kraju potrafią zmienić się diametralnie niemalże z minuty na minutę. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zaplanowanie wydarzenia w okresie letnim, pamiętając jednak o alternatywie na wypadek pogorszenia się pogody. Nie bez znaczenia jest również wybór miejsca, w którym będzie odbywać się uroczystość. Jeśli marzy nam się ślub na plaży, konieczne będzie poniesienie dodatkowych opłat, by zapewnić sobie nieco prywatności i spokoju. Warto jednak ponieść koszty takiej inwestycji, bo piękno natury i realizacja jednego z największych marzeń z pewnością zrekompensują nam wszystkie straty materialne.

Ślub w plenerze w Trójmieście

Ślub na plaży – jak wyglądają formalności?

Organizując ślub na plaży należy również liczyć się z koniecznością dopełnienia całego szeregu formalności. Jeśli wybieramy tradycyjną uroczystość, formalności sprowadzą się tutaj wyłącznie do złożenia kilku stosownych dokumentów. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku ślubów niekonwencjonalnych, odbywających się w nietypowych miejscach. Tutaj konieczne będzie poniesienie dodatkowych opłat, związanych, chociażby z koniecznością dojazdu urzędnika do miejsca, w którym będzie odbywała się ceremonia. Jeśli wybór padnie na miejską plażę, konieczne może okazać się wystąpienie do miasta z prośbą o możliwość skorzystania z fragmentu plaży w tym właśnie celu. Jeśli zaś wybrane miejsce znajduje się w posiadaniu prywatnego właściciela, z reguły konieczne będzie podpisanie stosownej umowy i uiszczenie opłaty za udostępnienie prywatnej przestrzeni.

Jak wybrać suknię na plażę?

Wybór sukni to wielkie wydarzenie w życiu każdej panny młodej. Jeśli ślub ma się odbyć na plaży, warto zrezygnować z przepychu, stawiając na prostą kreację, która nie przytłoczy wyjątkowej scenerii. Dobrym rozwiązaniem są tutaj suknie w stylu boho, których uzupełnieniem może być subtelny kwiat, wpleciony we włosy panny młodej. Aby zadbać o wszystkie szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia, warto skorzystać z pomocy osób, dla których organizacja ślubów na plaży to zawodowa codzienność. Ciekawą ofertę znaleźć można pod adresem therings.pl, gdzie zamieszczono również wiele pomysłów na niekonwencjonalne zaręczyny w plenerze lub na jachcie.