Morze zazwyczaj kojarzy nam się z pięknymi momentami, wartymi zapamiętania na całe życie. Nic dziwnego, bo to sama natura tworzy scenerię dla wyjątkowych wydarzeń. Szumiące fale, krzyk mew, romantyczne wschody i zachody słońca – to wszystko towarzyszy nam podczas najlepiej wspominanych wakacji i urlopów. Dlaczego więc w tym klimacie nie zorganizować również ślubu? W końcu to jeden z najważniejszych momentów w życiu, który warto celebrować w wyjątkowy sposób. Dlatego też warto zrezygnować z chłodu sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego i zdobyć się na nieco szaleństwa w bajkowej scenerii piaszczystej plaży.

Ślub w plenerze - Jagoda Miko Event Planner

Organizacja ślubu na plaży – od czego zacząć?

Planowanie ślubu zawsze musi obejmować kilka najważniejszych elementów. Obojętnie czy chcemy to zrobić w tradycyjny, czy też w bardziej niekonwencjonalny sposób. Przede wszystkim należy ustalić dokładną datę, kiedy uroczystość ma się odbyć. O tym z kolei warto poinformować wcześniej zarówno urzędnika, jak i pracodawcę. Organizując ślub w plenerze, czy w jakimkolwiek innym miejscu w kraju, należy wziąć pod uwagę również zmieniające się sezonowo warunki atmosferyczne. Jest to szczególnie istotne nad polskim morzem, gdzie pogoda potrafi zmienić się diametralnie niemalże z minuty na minutę. Imprezy w plenerze zdecydowanie lepiej organizować w okresie letnim, choć alternatywa na wypadek deszczu czy wiatru stanowi nieodłączną konieczność w przypadku tego rodzaju ceremonii.

Również miejsce, w którym padnie sakramentalne „tak” nie może być przypadkowe. Bardzo często zdarza się, że ślub na plaży pociągnie za sobą dodatkowe koszty, które trzeba będzie uiścić za gwarancję prywatności i spokoju. Jednak, jak powszechnie wiadomo, marzenia są po to, by je realizować, zwłaszcza gdy dotyczą on najważniejszych momentów w życiu.

Organizacjai mprez Gdańsk - Jagoda Miko Event Planner

Formalna strona ślubu na plaży

Organizacja ślubu wymaga dopełnienia szeregu formalności, niezależnie od formy, jaką przybierze uroczystość. Na ogół sprowadzają się one do złożenia odpowiednich dokumentów, choć niekonwencjonalne rozwiązania mogą być związane również z koniecznością dodatkowych opłat, jak np. pokrycie kosztów dojazdu urzędnika na miejsce ceremonii. Ślub na plaży może również wiązać się z obowiązkiem wystąpienia do miasta z prośbą o udostępnienie fragmentu plaży lub też spisaniem adekwatnej umowy z prywatnym właścicielem miejsca, w którym ma się odbyć wymarzona impreza.

Ślub na plaży w Trójmieście

Jaka suknia ślubna na plażę?

Ostatnim etapem przygotowania ślubu na plaży jest wybór odpowiednich kreacji. Warto tutaj postawić na umiar i prostotę, gdyż o najpiękniejszą scenerię zadba sama Matka Natura. Najlepszym rozwiązaniem będą więc suknie w stylu boho, pozbawione rzucających się w oczy ozdób i błyszczących cekinów. We włosy można wpleść kwiaty, które skomponują się z pięknem przyrody. Subtelny minimalizm z pewnością będzie lepszy pomysłem, niż przyćmiewający piękno przyrody luksus.

Wyjątkowy ślub na plaży w Trójmieście pomoże zorganizować Jagoda Miko Event Planner. Skorzystanie z usług profesjonalnego event plannera pozwala czerpać z gromadzonego przez lata doświadczenia. Dzięki temu wyjątkowe chwile zyskują unikalny charakter, a marzenia o bajecznej ceremonii stają się piękną rzeczywistością.