Tematyczne imprezy weselne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. To swoista odpowiedź na potrzeby tych, którzy lubią przełamywać konwenanse i zaskakiwać swoimi pomysłami. Wesele w stylu góralskim, wiejska potańcówka czy przyjęcie rodem z planu filmowego – popularność weselnych motywów nieustannie wzrasta, zastępując powoli tradycyjne przyjęcia. Szukasz inspiracji, związanych z popularnymi motywami weselnymi? Mamy dla Ciebie garść cennych wskazówek i informacji!

Dlaczego warto zorganizować tematyczne wesele?

Tematyczne przyjęcia weselne już nikogo nie dziwią, choć jeszcze całkiem niedawno popularne dziś motywy wywoływały niemałe zaskoczenie wśród gości. Współcześnie to idealne rozwiązanie dla par młodych, które nie lubią nudy. Wybór motywu weselnego to dobry sposób na wyrażenie siebie, swoich pasji i zainteresowań. Wprowadzenie motywu przewodniego może również znacząco obniżyć koszty całego przedsięwzięcia.

W artykule ze strony https://bellarossa.pl/blog/niskobudzetowe-wesele-z-klasa-czy-to-mozliwe przeczytasz, że jednym ze sposobów na niskobudżetową imprezę jest niestandardowa sala weselna, za którą może posłużyć również ogród lub też udekorowane samodzielnie pomieszczenie. W ten sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym, organizując uroczystość w stylu boho w ogrodzie czy wiejskie wesele w wynajętej sali lokalnego domu kultury.

Jakie motywy weselne wybierane są najczęściej?

Wśród motywów weselnych bardzo często pojawia się tematyka filmowa. Organizując przyjęcie w stylu Hollywood, nie należy zapominać o czerwonych dywanach i przepychu, który przywita przybyłych na miejsce gości. Pan młody powinien postawić na frak lub smoking, zupełnie inaczej niż ten, którego wesele organizowane będzie w stylu bajkowym.

Tutaj można zaprezentować się w jasnym garniturze, pamiętając o karocy, zaprzężonej w konie, która dowiezie młodych w miejsce przyjęcia. Z kolei przechodząc na stronę Kolekcje sukien ślubnych 2023/2024 zobaczyć można cały wachlarz możliwości, przygotowany dla panien młodych. Będą to więc klasyczne princessy na bajkowe wesele, subtelne kreacje na przyjęcie w stylu boho oraz suknie, które doskonale sprawdzą się zarówno na filmowe party, jak i na imprezę weselną w stylu retro.

Jakie są najlepsze pomysły na tematyczne wesele?

Jak zorganizować tematyczne wesele?

Wbrew pozorom, zorganizowanie tematycznego wesela nie jest tak trudne, jak mogłoby się początkowo wydawać. Wprost przeciwnie, bardzo często jest to łatwiejsze wyzwanie, niż przygotowanie tradycyjnej imprezy weselnej. Zawężenie możliwości wyboru do ściśle określonego stylu, znacząco ułatwia podejmowanie decyzji w wielu sferach, jak chociażby tort, dominujące ozdoby i fryzury. Coraz częściej pary młode decydują się również na wprowadzenie motywu, związanego z barwami.

Najczęściej jest to kombinacja dwóch kolorów, odzwierciedlająca indywidualne preferencje pary młodej. Dużym zainteresowaniem cieszą się barwy, związane z porą roku czy też nawiązujące do kwiatów, zdobiących stoły i ołtarz. Taki wybór często odzwierciedla się również w dodatkach do stroju pary młodej, jak np. kolor muszki pana młodego czy ozdoby wplatane we włosy jego żony.