Ilość pojazdów, poruszających się po polskich drogach, rośnie z roku na rok. Osoby, kupujące nowe auta, najczęściej pozbywają się przy tym dotychczas używanych samochodów. Szybka ich sprzedaż może być jednak trudna wobec dużego nasycenia rynku. Rozwiązaniem, które warto w tej sytuacji rozważyć, jest skorzystanie z usług skupu aut.

Skup aut Gdynia BART 505 770 999

Czym jest i jak działa skup aut używanych?

Skup samochodów używanych działa na niezwykle prostych zasadach: odkupuje wozy od osób, które chcą się ich pozbyć, oferując przy tym natychmiastową zapłatę gotówką. Oczywiście celem takiej transakcji jest późniejsza odsprzedaż auta z odpowiednim zyskiem. Trzeba jednak zaznaczyć, że zawierając umowę z podmiotem, który działa na tym rynku od dłuższego czasu, możemy zwykle liczyć na uzyskanie kwoty jedynie nieznacznie odbiegającej od realnej wartości rynkowej pojazdu. Warto więc szukać firm, przykładających dużą wagę do rzetelnej wyceny i uczciwego traktowania kontrahentów. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest skup aut BART, cieszący się od dawna dobrą opinią wśród kierowców.

Dlaczego warto skorzystać z usług skupu aut?

Każdy skup aut dokonuje transakcji na własny rachunek, wypłacając sprzedającemu natychmiast całą uzgodnioną kwotę. Odróżnia to podmioty, działające na tym rynku, od komisów samochodowych. Korzystając z usług tych ostatnich, musimy liczyć się z koniecznością zapłacenia prowizji, a niekiedy również opłaty za samo wystawienie auta na sprzedaż. Samodzielne poszukiwanie nabywcy również bywa kłopotliwe — może trwać bardzo długo, trzeba też w jego trakcie ponawiać ogłoszenia i wielokrotnie spotykać się z osobami, potencjalnie zainteresowanymi zakupem. Sam wóz musi być również wcześniej odpowiednio przygotowany do prezentacji, co często wiąże się z dużymi wydatkami. Korzystając z usług skupu, unikamy wszystkich opisanych wyżej problemów.

Jak przygotować się do sprzedaży samochodu?

Czy sprzedaż samochodu do skupu może być korzystniejsza od jego złomowania?

Renomowane skupy samochodów używanych zwykle zainteresowane są też pojazdami niesprawnymi oraz uszkodzonymi. Ich sprzedaż podmiotowi z tej branży jest przy tym najczęściej bardziej opłacalna od złomowania. Transakcja taka jest też niezwykle prosta do przeprowadzenia, gdyż oględziny samochodu odbywają się w miejscu wskazanym przez posiadacza. Korzystając z usług skupu, nie musimy również troszczyć się o transport niesprawnego wozu — zajmuje się nim firma, która go nabywa.

Jakiej ceny można spodziewać się przy sprzedaży samochodu do skupu?

Osoba, sprzedająca samochód do skupu, może liczyć na uzyskanie kwoty, odpowiadającej nawet 90% jego ceny rynkowej — o ile oczywiście zdecyduje się na skorzystanie z oferty dużego, renomowanego podmiotu, działającego w tej branży od dłuższego czasu. Warto też zaznaczyć, że szybka finalizacja transakcji pozwala często uzyskać realne oszczędności — po sprzedaży auta nie trzeba przykładowo pokrywać kosztów jego ubezpieczenia. Posiadaczowi nie grozi też w takiej sytuacji utrata wartości pojazdu, związana z upływem czasu.