Przekazanie starszej osoby do ośrodka opiekuńczego to jedna z najtrudniejszych chwil w życiu rodzinnym. Jednak niekiedy jest niezbędna. Poniższy artykuł będzie stanowił poradnik, z pomocą którego wybiorą Państwo najdogodniejszą porę i najlepszy dom opieki.

Kiedy zdecydować się na pomoc domu opieki?

Przesłanki do umieszczenia w domu opieki

Najlepiej przeprowadzić wspólną rozmowę na ten temat. Czy opieka nad seniorem źle odbija się na zdrowiu psychofizycznym domowników? Czy rodzina gorzej się ze sobą dogaduje? Czy zachodzi konieczność poświęcania kariery na rzecz opieki? Czy rodzina w ogóle daje sobie radę z tym zadaniem?

Stan seniora także może być przesłanką. Jeśli przerastają go nawet codzienne czynności, ma problemy z trzymaniem moczu, a do tego ma poważne kłopoty z pamięcią, opiekę powinni przejąć specjaliści. Nie jest to złe świadectwo dla rodziny, a po prostu zadanie spoza jej kompetencji. Jednak werdykt na tym polu powinien wydawać lekarz.

Jaki dom opieki wybrać?

Oczywiście warto zadbać o wybór placówki. Chodzi o zapewnienie seniorowi godnej starości i jakościowej opieki. Dobrym wyborem będzie tu dom Holi-Care, pod którego adresem https://holi-care.pl/ znajduje się pełna oferta. Umiejscowiony jest on w Wojniczu i przyjmuje pensjonariuszy w podeszłym wieku. Realizuje pobyty długoterminowe dla osób wymagających długiej opieki. W ofercie znajdują się też pobyty poszpitalne, w ramach których pensjonariusz przechodzi rehabilitację po operacjach, a następnie wraca do domu. Trzecim są pobyty krótkoterminowe przeznaczone np. do rehabilitacji po upadku.

W domu seniora Holi-Care dba się o walkę z nękającym większość starszych osób poczuciem osamotnienia. W wojnickim domu opieki kuracjusz znajdzie się wśród osób w podobnym wieku, przez co będzie miał odpowiednie dla siebie towarzystwo.

Ponadto w domu opieki otrzyma on opiekę na najwyższym poziomie. Dietetycy będą uwzględniać jego indywidualne preferencje i potrzeby zdrowotne. Dodatkowo otrzyma rehabilitację od fizjoterapeutów i opiekę od personelu medycznego.

Pełna lista przesłanek, na podstawie których Holi-Care przyjmie pacjenta, znajduje się pod adresem https://holi-care.pl/kiedy-zdecydowac-sie-na-dom-opieki/ i zawiera powody zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Ile kosztuje pobyt w domu seniora?

Ile to kosztuje?

Holi Care jest prywatnym domem opieki, nieobjętym refundacją z Narodowego Funduszu Zdrowia. Pobyty długoterminowe są wyceniane indywidualnie — wszystko zależy od kosztów opieki nad seniorem, jego leków, etc. Z kolei pobyty krótkoterminowe kosztują 250 złotych za dobę, jeśli pensjonariusz przebywał będzie w pokoju jednoosobowym, zaś 185 złotych za osobę wyniesie koszt pokoju dwuosobowego. Pełen cennik znajduje się na stronie https://holi-care.pl/cennik/ i uwzględnia także turnusy rehabilitacyjne. Aby móc skorzystać z oferty, każdy pobyt musi trwać minimum dziesięć dni — krótsze nie są rozpatrywane.