Tatuaże na nadgarstek w ostatnich czasach stały się modnym zabiegiem a studia tatuażu pękają w szwach. Bardzo często do czynienia mamy z wysokiej klasy artystami, których dzieła zapierają dech w piersiach. Nic więc dziwnego, że może pojawić się w nas chęć naniesienia na nasze ciało trwałej ozdoby.

tatuaże na nadgarstku

Dlaczego akurat nadgarstek?

Nadgarstek jest coraz chętniej wybieranym miejscem na pierwszy tatuaż. Z pewnością to dobra lokalizacja na wzór, który ma dla nas duże znaczenie. To również dobre miejsce na tatuaż z myślą o jego przyszłej kontynuacji, a wzory z nadgarstka często przekształcają się w wykonanie np. całego rękawa.

Ból, jeśli chodzi o tatuaż na nadgarstku jest sprawą oczywiście w dużej mierze indywidualną, ponieważ każdy z nas odznacza się inną wytrzymałością na ból. Faktem jest, że skóra na nadgarstku jest cienka i raczej delikatna, co może wpływać na komfort tatuowania. Jednocześnie wzory wykonywane w tym miejscu są zwykle dość niewielkich rozmiarów, dzięki czemu cały proces i ewentualny dyskomfort mu towarzyszący trwa krótko.

Symboliczny tatuaż na nadgarstku

Jako, że tatuaż będzie nam towarzyszył przez całe życie, można zastanowić się czy ma on być dla nas ozdobą czy stanowić wyjątkowy symbol. Jeżeli bliskie jest Ci znaczenie symbolu, którym jesteś zainteresowany – zapoznaj się dobrze z jego znaczeniem. Mały tatuaż na nadgarstku to dobra lokalizacja, by symbol był dla nas zawsze widoczny i przypominał na co dzień o ważnych dla nas wartościach. Warto też pamiętać, że moda przemija i niekoniecznie dobrym pomysłem może okazać się wykonywanie tatuażu tylko ze względu na jego popularność.

Wzory tatuażu na nadgarstku

Obecnie można odnaleźć wiele interesujących pomysłów na tatuaże. Poniżej przedstawiamy te najciekawsze i w tym momencie najpopularniejsze inspiracje.

  • Minimalistyczny wzór mapy, kontynentu, kompasu, samolotu lub palmy – dobrze sprawdzi się u wszystkich miłośników dalekich podróży i pasjonatów zwiedzania różnych zakątków świata. Tatuaże na nadgarstek zawsze będą przypominały o szczególnym dla nas miejscu, do którego bardzo chcemy jeszcze powrócić. W okresie cięższej pracy zawodowej – będzie motywatorem do planowania okresu wakacyjnego, co na pewno przyniesie szeroki uśmiech na twarzy, mały tatuaż na nadgarstku z motywem botanicznym – kwiaty są często wykonywanymi symbolami, podkreślają zmysłową kobiecość, niosąc ze sobą wiele znaczeń. Możemy zdecydować się na wzór, który będzie usytuowany na środku nadgarstka lub taki, który będzie go artystycznie oplatał,
  • Zwierzęta – ptaki nie od dziś są symbolem wolności, gotowości do lotu i spełniania swoich marzeń, rozwinięcia skrzydeł,
  • Zdjęcia rodziny – coraz częstsze staje się też tatuowanie na swoim ciele minimalistyczne odtwarzanie wyjątkowych zdjęć rodzinnych, które na zawsze upamiętniać będzie nasze osoby bliskie i wyjątkowe chwile, które dane nam było z nimi spędzić.
  • Innych pomysłów i inspiracji możemy poszukać oczywiście w internecie, na social – mediach lub platformach takich jak np. Pinterest.

Cena tatuażu na nadgarstku

Cena małych tatuaży na nadgarstku zależą od kilku czynników:

  • wybrane studio – może zależeć nam na wykonaniu tatuażu na nadgarstku przez określonego artystę, którego prace do nas przemawiają. Jeśli jest to tatuator oblegany i dość znany, jego stawki mogą być wyższe,
  • wielkość – zasada jest prosta, im większy jest upragniony wzór, tym jego cena będzie wzrastać,
  • stylistyka – podobnie ma się rzecz ze stopniem skomplikowania wykonania wzoru, im wzór będzie prostszy tym cena niższa,
  • kolor – tatuaże wykonywane w czerni są tańsze niż te z wykorzystaniem kolorowego tuszu,
    Cena jakiej możemy spodziewać się za tatuaż na nadgarstku zaczyna się od 200 złotych i w zależności od powyższych czynników – może być wyższa.