Aby skutecznie zaciemnić pomieszczenie używamy do tego celu rolet, ponieważ doskonale się one w tej roli spełniają. Dzięki nim w ciągu dnia nie jesteśmy tak bardzo narażeni na promieniowanie słoneczne, natomiast po zapadnięciu zmroku nie razi nas światło ulicznych latarń. Od razu po montażu zauważamy widoczną poprawę komfortu użytkowania wnętrz. Pozostaje tylko jeszcze kwestia tego typu, na jaki montaż się zdecydować. Czy chcemy mieć rolety wewnętrzne albo zewnętrzne. Wszystko oczywiście zależy od osobistych preferencji, każde rozwiązanie posiada swoje zalety, ale też i wady. Prześledźmy poniższy tekst i dokonajmy wyboru.

Rolety Bochnia do wnętrz od  firmy Op Invest

Rolety okienne do wnętrz – wady i zalety

Zacznijmy od zalet, a jest ich całkiem sporo. Bardzo istotną sprawą jest łatwość montażu takich rolet, które będą się znajdowały we wnętrzu pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest to, że są one stosunkowo tanie. Przy montażu materiał umieszcza się w specjalnych prowadnicach, których zadaniem jest zapobieżenie jego zwijaniu się i trzepotaniu w sytuacji kiedy okno jest uchylone. Kolejną istotną kwestią jest to, że montując rolety wewnętrzne nie naruszamy elewacji budynku. Na taki montaż nie potrzebujemy żadnych zgód, nawet w sytuacji kiedy zamieszkujemy zabytkowy budynek. Poza tym, jako że wszystkie prace wykonujemy w środku nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Nawet w przypadku ulewnego deszczu możemy prowadzić czynności, co w przypadku montażu rolet zewnętrznych nie jest już takie oczywiste.

Rolety zaciemniające wewnętrzne doskonale pasują do okien dachowych i standardowych i znakomicie zastępują żaluzje aluminiowe. Ale oprócz wymienionych powyżej zalet, są również także i wady. Należą do nich na przykład podatność na zakurzenie, zwłaszcza w przypadku rolet zastosowanych na oknach dachowych. Oprócz tego minusem szczególnie tańszych modeli jest płowienie tkaniny, które jest skutkiem promieniowania słonecznego.

Jeśli nie możesz się zdecydować jakiej firmy produkt wybrać, rolety zewnętrzne i wewnętrzne w Bochni od firmy Op Invest – Okna Drzwi Rolety Bramy, znajdującej się na ul. Brzeskiej 47A, 32-700 Bochnia (Tel. 723 600 100), to najwyższej jakości produkty, z gwarancją ich profesjonalnego montażu.

Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy, ul. Brzeska 47A, 32-700 Bochnia (Tel. 723 600 100)

Wady i zalety rolet zewnętrznych

W przypadku wybrania tego rozwiązanie oprócz oczywiście funkcji zaciemniającej pomieszczenie, sprawdzają się rolety zewnętrze doskonale jako ochrona przeciwwłamaniowa. Osłony okienne wykonane z metalu stanowią szczelną zaporę i skutecznie zniechęcają złodziei od dokonania włamania do domu lub mieszkania.

Rolety zewnętrze są trwałe i proste w obsłudze, a także wykazują wysoką odporność na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne. Aby nimi sterować wystarczy przycisk lub pilot. Dodatkowym atutem tego sposobu zaciemnienia jest to, że tego typu zasłony pasują do okien różnego typu, nawet tych gdzie ramy są o niestandardowych wymiarach.

Minusem zastosowania tej metody jest w pierwszej kolejności koszt. Rolety zewnętrzne znacznie przewyższają ceną te, które stosujemy wewnątrz. Poza tym montując je na zewnątrz zmieniamy kształt elewacji, co może nie przypaść do gustu na przykład pozostałym mieszkańcom kamienicy lub bloku gdzie mieszkamy. Tego problemu oczywiście nie ma, gdy taki montaż przeprowadzamy w swoim domu jednorodzinnym.