Każdy, kto jest wielkim fanem motoryzacji z pewnością zna ten problem. Walające się sprzęty po warsztacie, mnóstwo porozrzucanych części do aut i motocykli, opony, narzędzia i inne akcesoria. To klasyczny widok każdego garażu czy warsztatu pasjonata motoryzacji. Z czasem pojawiają się kolejne sprzęty i rzeczy, nie do końca potrzebne, o których wolelibyśmy zapomnieć i się ich jak najszybciej pozbyć. Sentymentalne podejście uniemożliwia jednak sprzedanie starych, wysłużonych pojazdów… czy aby na pewno?

Motocyklista, jadący na sprzedać swoją maszynę do skupu motocykli w Gdyni

Co zrobić ze starymi sprzętami?

Według mnie warto pozbyć się niepotrzebnych sprzętów, które jedynie zalegają w naszym pomieszczeniu i zajmują jakże potrzebne miejsce. Co zrobić ze starym motcyklem? Najlepiej go sprzedać. Istnieje wiele firm oferujących skup pojazdów. Jeżeli się trochę potargujemy, być może uda się nam choć trochę odkupić smutki i stres, związane ze sprzedażą naszego ukochanego pojazdu.

Czy opłaca się sprzedać motocykl?

To zależy od kilku czynników, które postaram się niżej omówić. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że nie każdy skup motocykli będzie zainteresowany naszym sprzętem. Warto najpierw rozeznać się w sytuacji i skontaktować się z obsługą wytypowanych przez nas firm. Jest to pożyteczne także ze względu na wycenę naszego pojazdu. Już przez telefon możemy podać informacje o stanie technicznym, roku produkcji i modelu motoru. Być może uda nam się uzyskać informację czy opłaca się sprzedać motocykl już na etapie rozmowy telefonicznej z biurem obsługi, jakim dysponuje skup motocykli.

Transport pojazdu do skupu motocykli

Kolejną kwestią jest sprawa transportu motocykla do miejsca sprzedaży. Jeśli jest „na chodzie” problem znika. Najczęściej jednak nasz stary motocykl niedomaga i może mieć problemy z dojechaniem do oddalonego o kilka kilometrów skupu motocykli. Co zrobić ze starym motocyklem, który nie dojedzie do wyznaczonego miejsca? Wypadałoby przetransportować go w inny sposób. Część profesjonalnych skupów, podobnych do Pol-Cars skup motocykli w Gdyni posiada pracowników, którzy świadczą usługi holowania i transportowania na lawecie uszkodzonych pojazdów. Warto zapytać, czy jest możliwość skorzystania z takiej usługi. Zwykle nie kosztuje ona dużo, a i tak swoje zarobimy – być może niewiele, ale to „zawsze coś”. Kontakt z tego typu firmami, a również kontakt z Pol-Cars jest ułatwiony poprzez zmieszczenie na stronie formularza kontaktowego.

Motocykl zakupiony w skupie motocykli Pol Cars w Gdyni

Inne sposoby sprzedaży motocykla

Skup motocykli to nie jedyne wyjście dla osób pragnących pozbyć się swojego dwukołowca. Warto wystawić pojazd na portale ogłoszeniowe, umieścić ofertę sprzedaży w gazecie czy na tablicy w supermarkecie. Zwykle zarobimy i tak więcej, niż oferowałby nam skup motocykli. Czy opłaca się sprzedać motocykl korzystając ze stron z ogłoszeniami? Wydaje się, że tak – będzie to najbardziej opłacalna dla nas opcja. Co zrobić ze starym motocyklem, jeśli nie znajdzie się chętny na jego kupno, a żal nam oddać „rumaka” do skupu? Zawsze możemy cierpliwie czekać, aż znajdzie się kupiec na nasz sprzęt. Ewentualnie skorzystamy wtedy z usług renowacyjnych i naprawczych – być może uda się przywrócić nasz motocykl do stanu użytkowania. Często są jednak to naprawy bardzo kosztowne i zupełnie nieopłacalne. Nasz portfel może mocno ucierpieć na tego typu transakcjach, dlatego przestrzegałbym każdego, kto chciałby zdecydować się na taki ruch. Oczywiście wszystko zależy od stopnia uszkodzenia i modelu motocykla. Warto czasem spróbować tego typu działań i zastanowić się nad wyceną, jaką zaproponuje nam serwis motocyklowy. Zwykle jednak nie będzie to opłacalnym wyjściem, a przecież chcemy coś na tym zyskać.