Plastyka brzucha to operacja, mająca na celu usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego. Podczas niej dokonuje się również plastyki mięśni brzucha i podkreślenia talii. Ten zabieg z kolei nazywany jest abdominoplastyką. Przeprowadzana jest ona w znieczuleniu ogólnym, a czas trwania zabiegu waha się w granicach od 3 do 5 godzin. Po jego zakończeniu, pacjent przebywa w klinice jeszcze przez około 2 dni. Czasem przeprowadza się wyłącznie miniabdominoplastykę, polegającą na korekcji dolnej części brzucha, zlokalizowanej poniżej pępka.

Operacja plastyczna brzucha Gdańsk-Gdynia

Kto może poddać się zabiegowi korekty brzucha?

Z tego rodzaju leczenia bardzo często korzystają kobiety, które poddają się plastyce brzucha po okresie ciąży, kiedy to powłoki brzuszne ulegają sporych rozmiarów rozciągnięciu. To również dobre rozwiązanie dla osób, u których elastyczność skóry zatraca się wraz z upływającym czasem oraz dla tych, którym udało się utracić sporo zbędnych kilogramów, przy jednoczesnym rozciągnięciu fałdów skórnych, zlokalizowanych w obszarze brzucha.

Rekonwalescencja po plastyce brzucha

Pacjent z reguł odczuwa ból i dyskomfort w obrębie operowanej okolicy. Stan ten utrzymuje się nawet przez 7 dni i może być łagodzony dostępnymi w aptekach środkami przeciwbólowymi. Jeszcze przez okres 7 tygodni musi on nosić również elastyczny pas, zmniejszający obrzęk i przywracający komfort. Szwy zdejmowane są już w 7-10 dobie, choć jeszcze przez kilka kolejnych tygodni należy powstrzymać się od większej aktywności fizycznej oraz od ekspozycji na promienie słoneczne. Ostatecznymi efektami można cieszyć się dopiero po 6, a nawet po 12 miesiącach, jednak z pewnością zrekompensują one długi czas oczekiwania i początkowe niedogodności.

Jakie przygotować się do zabiegu i jakie są zagrożenia z nim związane?

Przed zabiegiem konieczne będzie wykonanie wielu badań, jak np. morfologia, poziom cukru, TSH, Anty-HCV, anty-HBS, kreatynina, mocznik czy EKG. Operacje plastyczne, jak każda inna interwencja chirurgiczna, niosą ze sobą pewne zagrożenia. W tym przypadku to przede wszystkim krwiaki, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny i obrzęk, utrzymujący się przez długi czas. Dlatego też warto powierzyć swoje zdrowie profesjonalistom. Dla tych, którzy poszukują najlepszej opieki i jakości, potwierdzonej przez całe grono zadowolonych klientów, Gabinet Chirurgii Plastycznej Derm-Estetyka jest miejscem wartym sprawdzenia. W ofercie znajdują się tutaj zabiegi takie jak plastyka brzucha Gdańsk-Gdynia, chirurgiczne powiększanie ust, korekta uszu, oraz powiększanie piersi. Klinika oferuje zwalczanie i walkę z kompleksami dotyczącymi wyglądu każdego zgłaszającego się pacjenta.

Plastyka brzucha Gdańsk - Gdynia

Plastyka brzucha i abdominoplastyka po ciąży

W wyglądzie kobiety po ciąży następuje wiele zmian. Powrót do figury sprzed tego okresu bywa niekiedy bardzo trudny. Naprzeciw tego typu problemom wychodzi abdominoplastyka, choć warto przeanalizować zarówno korzyści, jak i ryzyko związane z zabiegiem.

W trakcie plastyki brzucha, lekarz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej oraz skóry, modelując przy tym mięśnie. Operacji takiej mogą poddać się jednak kobiety, które nie karmią już piersią minimum pół roku, a ich masa ciała jest ustabilizowana. Efektem operacji jest nie tylko usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również liposukcja z modelowaniem, dająca efekty w postaci brzucha, wyglądającego jak po intensywnych treningach.

Plastyka brzucha a kresa biała

Osłabienie kresy białej związane jest często z różnego rodzaju schorzeniami o charakterze metabolicznym, ale również ze zwiększeniem ciśnienia w jamie brzusznej. Rozejście się mięśni brzucha to często także efekt ciąży. Stan ten wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale powoduje również liczne problemy, do których należą np. trudności z utrzymaniem moczu i zginaniem kręgosłupa czy dolegliwości bólowe odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Plastyka brzucha pozwala pozbyć się problemu i zlikwidować jego skutki.