Skip to main content
Menu

UTTER

Skąd wzięła się nazwa „utter”?


Tłumaczenie słowa „utter”

Słowo „utter” z j. angielskiego oznacza zupełny, całkowity, kompletny. Takie też są publikowane na blogu Utter treści! Publikujemy aktualne, kompletne i obiektywne informacje, tak by zaspokoić ciekawość nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Dr Glenn Utter

Utter to również nazwisko znanego profesora i kierownika Wydziału Nauk Politycznych na Uniwersytecie Lamar. Dr Glenn Utter to autor i współautor wielu książek i artykułów obejmujących tematykę amerykańskiego rządu oraz współczesnej polityki.

Film „Utter disaster”

Słowo utter może kojarzyć się również z filmem z 2006 roku w reżyserii Keith Feighan. W krótkometrażowym filmie „Utter disaster” zagrali: Adriana Alveario, Christian Allen, John D’Alonzo i wielu innych.

Najnowsze artykuły

Kategorie

Karty paliwowe – co to takiego?

Karty paliwowe niosą ze sobą szereg wymiernych korzyści dla przedsiębiorców. Nic dziwnego, że coraz częściej do takich rozwiązań skłaniają się zarówno sporych rozmiarów korporacje, jak i właściciele jednoosobowych firm, które również mogą czerpać korzyści z posiadania karty. Karty paliwowe wspomagają organizację i podnoszą wydajność pracy, stanowiąc odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby współczesnych przedsiębiorstw.

Tankuj i oszczędzaj z kartą paliwową Moyl

Czym jest karta paliwowych Moyl?

Omawiana karta paliwowa Moyl wygląda jak karta kredytowa, choć pełni ona zupełnie inną funkcję. Jest ona wydawana nie na konkretną osobę, ale na samochód. To z kolei powoduje, że z jej możliwości korzystać może każdy, kto porusza się danym pojazdem – zarówno właściciel firmy, jak i osoby w niej zatrudnione. Dzięki karcie paliwowej możliwe jest dokonywanie transakcji bezgotówkowych na stacjach benzynowych. Jej posiadacze korzystać mogą również z obniżonych cen paliwa oraz dokonywać zakupu różnego rodzaju akcesoriów, związanych z eksploatacją pojazdów. Kartą paliwową zapłacić można chociażby za oleje do silników czy skrzyni biegów lub też za płyny do spryskiwaczy, które dostępne są na stacjach benzynowych. Ze względu na termin płatności, karty paliwowe można podzielić na karty pre-paid oraz te z odroczonym terminem płatności.

Jak działa karta paliwowa?

Są to bardzo proste zasady, które usprawniają pracę działu księgowości i ułatwiają gromadzenie dokumentacji. Jak opisano w artykule na stronie https://www.moyl.pl/blog/karta-paliwowa-czym-jest-i-w-jaki-sposob-dziala, fakturę pobieraną za każde tankowanie zastępuje tutaj faktura zbiorcza oraz elektroniczny system zapisu transakcji. Do minimum zostaje więc ograniczona konieczność drukowania wielu dokumentów, a ich archiwizacja jest znacznie łatwiejsza. Przy pomocy karty paliwowej można zapłacić zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Warto więc prześledzić ofertę poszczególnych koncernów paliwowych, by wybrać najlepszą dla siebie propozycję.

Karta paliwowa Moyl

Jakie korzyści płyną z posiadania karty paliwowej?

Dzięki karcie paliwowej Moyl cena paliwa jest znacznie niższa niż ta, którą pokazuje dystrybutor. Przedsiębiorca może korzystać również z indywidualnych ofert, przeznaczonych dla konkretnych firm. Pracownicy z kolei nie muszą posiadać przy sobie gotówki, co zwiększa ich bezpieczeństwo i ułatwia pracę. Księgowanie opłat, związanych z eksploatacją samochodu, jest znacznie łatwiejsze, gdy wystawiana jest jedna faktura zbiorcza. Zgromadzone w ten sposób dane są znacznie bardziej przejrzyste, a ich archiwizowanie łatwiejsze. Wprowadzenie limitów wydatków umożliwia z kolei kontrolowanie ponoszonych kosztów i ograniczenie działań, które mogą negatywnie wpływać na kapitał finansowy firmy.

Co trzeba zrobić, by otrzymać kartę paliwową Moyl?

Aby przystąpić do programu, wystarczy tylko wypełnić formularz, zamieszczony na stronie. Po otrzymaniu karty można od razu korzystać z jej możliwości, tankując szybciej, wygodniej, a przede wszystkim taniej.

Dodaj komentarz