section-signmark-1070232-mW dzisiejszych czasach trudno znaleźć rozeznanie w otaczającym nas gąszczu przepisów. Politycy tworzą prawo marnej jakości, za to w ilościach mogących doprowadzić przeciętnego człowieka do zawrotu głowy. Ponadto, częste zmiany prawa nie pozwalają zorientować się, czy dane przepisy jeszcze obowiązują, czy już zostały uchylone. Nie jest to sytuacja komfortowa, a przeciętny człowiek, którego dotknie jakiś problem prawny nie jest w stanie poradzić sobie z nim samodzielnie. Dlatego warto korzystać z pomocy profesjonalistów.

Radca prawny, wbrew obiegowej opinii, to prawnik posiadający uprawnienia takie same jak adwokat (z wyjątkiem prowadzenia spraw karnych, ale i to ulegnie zmianie już lipcu). Dlatego też w razie problemów warto się do niego udać po poradę. Skorzystanie z pomocy profesjonalisty gwarantuje bezpieczeństwo i pewność, że nie przegracie Państwo sprawy z powodu niedochowania jakichś procedur formalnych.

USŁUGI RADCY PRAWNEGO

Kancelarie radcy prawnego świadczą usługi w zakresie prawa cywilnego, rodzinnego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, gospodarczego, handlowego i innych gałęzi prawa. Ponadto reprezentują interesy klientów w postępowaniu egzekucyjnym oraz prowadzą stałą obsługę prawną podmiotów gospodarczych. Radcowie prawni świadczą usługi takie jak sporządzanie pozwów, odpowiedzi na pozew, skarg administracyjnych, odwołań od decyzji organów rentowych i emerytalnych, skarg kasacyjnych, a nawet skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ponadto zajmują się zastępowaniem klientów przed organami administracyjnymi oraz Sądami, a także udzielają porady prawne i sporządzają opinie prawne. Takie spektrum usług pozwala znaleźć rozwiązanie, w wielu sytuacjach, trzeba tylko zabezpieczyć się odpowiednio wcześniej.

gavel-2-1409592-m

SKONSULTUJ SIĘ ZANIM POPADNIESZ W KŁOPOTY PRAWNE 

Warto skonsultować się z radcą prawnym jeszcze zanim zaczną się nasze kłopoty. Uprzednie sięgnięcie po poradę prawną może być rozwiązaniem, które pozwoli uniknąć problemów w przyszłości. Niestety wielu ludzi decyduje się skonsultować z prawnikiem wtedy, gdy jest już za późno. Dlatego warto konsultować się z prawnikiem jeszcze przed podjęciem ważnych decyzji. To może zaoszczędzić sporo nerwów i pieniędzy!
Opracowanie: Artur Gorzel, Radca Prawny Zamość