Ślub na jednej z nadmorskich plaży to marzenie wielu par, które uwielbiają romantyczne klimaty. Zachód słońca, turkus morze i skąpana w kwiatach altana to sceneria żywcem wyjęta z romantycznych filmów i powieści, nic więc dziwnego, że tego typu uroczystości stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. W dzisiejszym teście podpowiemy zatem, jak zorganizować ślub na plaży.

Fotograf ślubny Gdańsk - enRoute Photography

Wybór odpowiedniego fotografa

Pierwszym krokiem, który należy podjąć jeśli chcemy by nasz ślub na plaży został niezapomnianym przeżyciem to wybór odpowiedniego fotografa, który to wszystko uwieczni. Jest to szalenie ważna decyzja, ponieważ jak na swojej stronie zamieścił Fotograf ślubny EnRoute Gdańsk – „Zdjęcia powinny oddawać emocje, jakie nam wtedy towarzyszyły a nie były tylko suchą dokumentacja tego dnia”. Profesjonalny fotograf jest jednym z filarów udanego ślubu, nie tylko na plaży, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie zapoznać się nie tylko z portfolio i cennikiem potencjalnych kandydatów ale i pokusić się o odnalezienie opinii innych par. Dużą czujnością należy wykazać się również przy podpisywaniu umowy, w której powinny zawrzeć się wszelkie nasze wymagania dotyczące współpracy.

Przygotowanie do ceremonii na plaży

Dzięki zgodzie na zawieranie ślubów poza Urzędem Stanu Cywilnego wydanej 1 marca 2015 roku każda Para Młoda może zawrzeć związek małżeński w miejscu, które sobie wymarzy. Dzięki temu coraz więcej par decyduje się na ślub na plaży, zarówno nad naszym, polskim morzem jak i zagranicą. Aby taka uroczystość była zgodna z prawem a przede wszystkim piękna i niezapomniana należy się do niej odpowiednio przygotować. Bardzo ważne jest tu skompletowanie dokumentów niezbędnych do zawarcia związku małżeńskiego oraz złożenie podania u kierownika urzędu, z prośbą o udzielenie ślubu poza murami USC. O wszystkich wymaganiach i niezbędnych dokumentach przeczytasz w artykule https://enroutephotography.eu/slub-na-plazy/, który omawia najważniejsze do spełnienia kwestie prawne w przypadku ceremonii ślubnej na plaży.

Fotograf ślubny enRoute Gdańsk -fotografia ślubna

Wybór odpowiedniego miejsca

Kolejnym etapem jest wybór miejsca idealnego na zaślubiny na świeżym powietrzu. W trakcie poszukiwań warto mieć świadomość , że polska pogoda lubi zaskakiwać, dlatego najlepiej, by obok wymarzonej plaży znalazło się również zadaszone miejsce, w które w razie niespodziewanej ulewy będzie można przenieść imprezę. W Gdańsku i jego okolicach miejscami idealnymi do tego typu uroczystości będą między innymi:

Hotel Rezydent w Sopocie

Jest to hotel wysokiej klasy znajdujący się dokładnie obok sopockiego deptaku Bohaterów Monte Casino. Dzięki bliskości plaży i kameralnym wnętrzom umożliwia on przygotowanie zaślubin nad brzegiem morza a następnie przyjęcia dla około 80 osób w budynku hotelu.

Restauracja w Pałacu Opatów w Oliwie

Nie jest to może miejsce nad samym morzem ale jego urok przyciągnie każdego. Jest to bardzo intymna lokalizacja z historycznym i urokliwym parkiem oraz restauracja oferującą wyśmienitą kuchnię.

Grand Hotel w Sopocie

Propozycja dla osób lubiących elegancję i styl oraz duże sale balowe. Wnętrza ozdobione kryształowymi żyrandolami oraz eleganckimi kwiatowymi dekoracjami sprawią, że wesele w tym miejscu będzie jak z bajki.

Zobacz inne wyjątkowe miejsca na mapie Gdańska, dzięki którym Twoja ceremonia ślubna w plenerze będzie jeszcze piękniejsza. Wejdź na stronę https://enroutephotography.eu/wesele-w-stylu-glamour-5-najlepszych-miejsc-w-gdansku-i-okolicy/ i zobacz listę tych najbardziej magicznych miejsc na organizację ślubu plenerowego w Gdańsku i okolicy.

Ślub w plenerze - Fotograf enRoute Gdańsk

Zalety oraz wady ślubu w plenerze

Ślub w plenerze to piękna uroczystość, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto chwile zastanowić się nad za i przeciw tego przedsięwzięcia. Zdecydowanie największym minusem tego typu ślubów jest dużo dłuższa liczba formalności i przygotowań do spełnienia. Wadą może być tez nieprzewidywalność pogody, jednak z tym można sobie poradzić zabezpieczając się dodatkową salą na wypadek deszczu. Do zalet ślubów na plaży można bez wątpienia zaliczyć niezwykły klimat takiej uroczystości oraz możliwość aranżacji według własnych zasad i marzeń.