Perfekcyjny wygląd jest naszą wizytówką, na jego podstawie jesteśmy oceniani każdego dnia. Czując się dobrze i atrakcyjnie mamy więcej siły do działania, relacje z ludźmi są dla nas swobodne, życie wydaje się prostsze. Szczególnie kobiety zwracają uwagę na swój wygląd, dążąc do perfekcji, coraz częściej decydują się na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęstszymi zabiegami wykonywanymi przez chirurgów medycyny estetycznej są te związane z kobiecymi ustami.

Jak poradzić sobie z problemem wąskich ust?

Piękne, pełne kobiece usta są atrybutem kobiecej urody. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się piękną, pełną i symetryczną linią ust. Niewielkie niedoskonałości można częściowo zakryć podczas wykonania makijażu. Niestety nie wszystkie niedoskonałości kobiecych ust możliwe są do zakrycia w domowych warunkach. Medycyna estetyczna proponuje rozwiązania, które trwale poprawiają wygląd kobiecych ust. Lipotransfer czyli powiększanie ust własnym tłuszczem staje się coraz bardziej popularne, ze względu na bezpieczeństwo zabiegu oraz trwały i naturalny wygląd.

Powiększanie ust Gdynia

Powiększanie ust własnym tłuszczem – Jak wygląda zabieg?

Lipofillingiem lub lipotransferem nazywa się proces pobrania niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej z okolicy dawczej i aplikację jej w okolicach ust. Materiał do wypełnienia ust pobiera się zazwyczaj z fałdu brzusznego lub uda. Pobranie materiału przypomina zabieg liposukcji, lecz przeprowadzony jest na mikroskopijną w porównaniu skalę. Ilość pobieranej tkanki tłuszczowej rzadko przekracza 20-30 ml. Zabieg przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym trwa około 30 minut. Wiele kobiet decyduje się na wzbogacenie pobranego materiału w komórki macierzyste, które zdolne są do nieograniczonych podziałów i mogą się różnicować w różne wyspecjalizowane komórki. Komórki macierzyste wykazują szereg czynników wzrostu, dzięki czemu skóra ulega naturalnemu odmłodzeniu. Przygotowany do iniekcji preparat umieszcza się w strzykawce, a za pomocą kaniuli lub cieniutkiej igły wprowadza się preparat w miejsca, które wymagają wypełnienia.

Zabieg powiększania ust własną tkanką tłuszczową możesz wykonać w Gdyni, w gabinecie Kliniki Medycyny Estetycznej Derm Estetyka. Cennik zabiegu sprawdzisz na stronie: https://www.chirurg-gdynia.pl/cennik, gdzie przeczytasz także o wygodnym systemie płatności ratalnych za zabiegi i usługi medyczne z zakresu chirurgii plastycznej.

Kiedy pierwsze efekty?

Efekt powiększania ust własnym tłuszczem jest widoczny zaraz po zabiegu. Już kilka chwil po wykonaniu iniekcji wyraźnie poprawia się kontur ust. Zaraz po podaniu preparatu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona, dlatego na kolejne efekty należy poczekać do ustąpienia opuchlizny. Po tygodniu od wykonania zabiegu możemy w pełni ocenić jakość modelowania i kształt ust. Po kilku tygodniach zaobserwować można lepsze odżywienie skóry, zagęszczenie naczyń krwionośnych i wyraźne odmłodzenie wyglądu.