O tym, że życie jest nieprzewidywalne, a przykry wypadek może zdarzyć się w każdej chwili, przekonało się większość z nas. Nieszczęśliwe sytuacje dotyczą nie tylko nas samych, ale również najbliższej rodziny, sąsiadów czy dalszych znajomych. Nagły brak możliwości poruszania się znacząco obniża jakość życia, generuje stres i pogarsza samopoczucie. Z tego względu ważne jest, aby chorym zapewnić możliwość odpoczynku i rekonwalescencji w jak najlepszych warunkach. Konieczność wykorzystania sprzętu rehabilitacyjnego może jednak znacznie uszczuplić oszczędności pacjenta. Jak wiadomo, odpowiednie przyrządy nie należą do najtańszych i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup. Na szczęście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów wychodzą wypożyczalnie sprzętu medycznego.

Przenośne koncentratory tlenu - Sklep medyczny PATRONUS

Dlaczego warto wypożyczyć sprzęt medyczny?

Sprzęt medyczny można zakupić na własność, gdy mamy pewność, że będzie on wykorzystywany przez długi czas, na co wskazuje stan zdrowia pacjenta. W innych przypadkach warto jednak rozważyć skorzystanie z usług, jakie proponują wypożyczalnie tego rodzaju przyrządów. Dzięki temu zyskamy możliwość zwrotu sprzętu, gdy przestanie być on już potrzebny. W profesjonalnych wypożyczalniach, takich jak np. internetowy sklep medyczny Patronus, można uzyskać poradę w zakresie doboru sprzętu, co jest niezwykle istotne dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tego typu aparaturą. Co więcej, wypożyczony sprzęt podlega naprawie w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek awarii. Szybkie wsparcie w tym zakresie jest niezwykle ważne zwłaszcza wtedy, gdy chory potrzebuje sprzętu, by móc normalnie funkcjonować w ciągu dnia. W wielu przypadkach najważniejszym jednak okazuje się być czynnik finansowy. Wypożyczenie sprzętu medycznego nie generuje tak dużych kosztów, jakie trzeba przeznaczyć jednorazowo na jego zakup. Zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć chociażby na dalszą rehabilitację. Jeśli jednak zdecydujemy, że posiadanie sprzętu na własność jest nieuniknione, istnieje możliwość wykupienia wypożyczanej do tej pory aparatury. Dzięki temu otrzymamy dokładnie to urządzenie, które sprawdziło się w praktyce i pomogło zapewnić pacjentowi lepsze warunki do rekonwalescencji.

Stacjonarne koncentratory tlenu - Wypożyczalnia sprzętu medycznego PATRONUS

Koncentrator tlenu – jak wypożyczyć urządzenie?

Koncentrator tlenu to jeden z przyrządów, które odznaczają się wysoką ceną rynkową. Z tego też względu warto rozważyć wypożyczenie sprzętu w specjalistycznych wypożyczalniach. To, czy wypożyczenie urządzenia na pewien okres będzie opłacalne, zależy przede wszystkim od prognozowanego czasu jego przydatności dla pacjenta. Długi czas użytkowania pozwala na rozważenie zakupu na własność. W innych przypadkach jego wypożyczenie będzie najrozsądniejszą decyzją. To stosunkowo niewielkie koszty, jakie trzeba ponieść, by móc korzystać z możliwości sprzętu. Dodatkową zaletą jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego, co może wpłynąć na obniżenie kosztów wypożyczenia. Profesjonalne sklepy, jak np. https://patronus-med.pl/kategoria-produktu/przenosne-koncentratory-tlenu/ realizują również wnioski NFZ, dzięki którym możliwa jest refundacja kosztów zakupu urządzenia. Warto więc skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań, by wesprzeć osoby chore w trudnej rehabilitacji i codziennym funkcjonowaniu pomimo ograniczeń.

Jaki sprzęt medyczny można wypożyczyć?

Wypożyczalnie posiadają w swoje ofercie sprzęt, który można używać wielokrotnie. To m.in. urządzenia służące do rehabilitacji (takie jak np. łóżko rehabilitacyjne BURMEIER), ale także sprzęt ortopedyczny i aparatura medyczna. W zależności od miejsca, nie można wypożyczyć sprzętu osobistego jednokrotnego użytku. I tak, niektóre wypożyczalnie dysponują łóżkami medycznymi, choć materac należy zakupić we własnym zakresie, korzystając z dofinansowania NFZ.