Wśród właścicieli psów, nie tylko rasowych, coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług pielęgnacyjno-fryzjerskich dla zwierząt. Coraz więcej osób chce, aby jego pupil prezentował się nienagannie. Tutaj z pomocą przychodzą psie salony piękności. Dla niektórych sama opieka weterynaryjna  nie jest wystarczająca.

przychodnia weterynaryjna
Grooming to profesjonalna pielęgnacja i strzyżenie dla psów i kotów. Psi fryzjer używa specjalnych kosmetyków higieniczno-pielęgnacyjnych przeznaczonych dla zwierząt, które nie powodują alergii oraz utrzymują sierść i skórę w doskonałej kondycji.

Typowa wizyta u groomera zaczyna się od rozczesania psa, następnie dokładnej kąpieli, ponownego rozczesania i wysuszenia

Dopiero po tych czynnościach psi fryzjer zabiera się do strzyżenia. Jest to prawdziwa sztuka fryzjerska, gdyż każda rasa posiada co najmniej kilka wzorców psich fryzur, w zależności od płci zwierzęcia i długości włosa. Psy długowłose mogą nosić bardziej wymyślne fryzury, które jednak wymagają na co dzień większej pielęgnacji ze strony właściciela. Są one mniej wygodne w utrzymaniu. Grunt to dobrać wzorzec strzyżenia, w którym pies będzie wyglądał i czuł się dobrze, a opiekun będzie zadowolony. Jeśli nie jesteśmy pewni co do konieczności strzyżenia czy zabiegów pielęgnacyjnych zawsze możemy zapytać o opinię naszego lekarza weterynarii. Jeśli już znaleźliśmy zaufanego weterynarza, który dobrze zna i rozumie naszego psa, jego rada może być bardzo pomocna.

Nasz zaprzyjaźniony weterynarz z całą pewnością lepiej orientuje się na rynku.

W profesjonalnie prowadzonym gabinecie weterynaryjnym powinniśmy uzyskać konkretne informacje. W dobrych gabinetach dostaniemy również profesjonalne szampony i środki do pielęgnacji sierści zwierzaków. U mniej wymagającym psów, sami możemy zadbać o piękny wygląd swojego pupila, stosując dobre szampony i inne środki pielęgnacyjne.