Kraków to jedno z najstarszych miast na ziemiach Polskich. Udokumentowana historia tego pięknego grodu, sięga początków X wieku. Był on także stolicą Polski przez blisko 300 lat. Dziś jest także, jednym z największych i najprężniej rozwijających się ośrodków w naszym kraju. Bogata historia, w połączeniu z nieustannym rozwojem, tworzą z Krakowa jedno z najczęściej odwiedzanych zarówno turystycznie jak i służbowo miast w Polsce.

Bazylika Mariacka na rynku w Krakowie

Kazimierz – dzielnica z duszą

Na turystycznej mapie Krakowa, jedno z najważniejszych i zarazem najstarszych dzielnic stanowi Kazimierz. To dawna dzielnica żydowska, w centrum miasta, w której obecnie poza licznymi synagogami, mieszczą się także eleganckie bary, sklepy, galerie handlowe czy restauracja. Co ciekawe, jest jedną z nielicznych dzielnic w Polsce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Planując nocleg, warto zainteresować się bogatą ofertą hotelarską tej dzielnicy. Ciekawym miejscem i na pewno dobrym wyborem będzie Hotel Estera w Krakowie znajdujący się na Kazimierzu.

Nocleg w Krakowie

Pokoje o wysokim standardzie w Krakowie, oferowane w hotelu Estera, to doskonałe połączenie historii z nowoczesnością, z której znana jest cała dzielnica, w której się mieści. Główną inspiracją podczas urządzania każdego z 54 dostępnych pokoi, zarówno komfortowych, standardowych pokoi dwuosobowych, tych o podwyższonym standardzie, jak i apartamentów był sam Kraków i jego bogata historia.

Podczas pobytu nie można zapomnieć o jedzeniu

Hotel w Krakowie Estera, oprócz wypoczynku w wysokiej, jakości pokojach oferuje swoim gościom, także niezapomniane doznania kulinarne. Restauracja Esterante, serwująca autorskie potrawy kuchni polskiej, żydowskiej oraz fusion. Restauracja, serwuję nie tylko pyszne śniadania, niebanalne obiady, czy inspirujące kolacja, ale sprawdzi się także podczas organizacji spotkań zarówno rodzinnych, jak chrzest, komunia czy urodziny jak i tych o strukturze biznesowej. Do dyspozycji gości oddano nie tylko wnętrze restauracji, ale również klimatyczny ogródek.

Kuchnia w Hotelu Estera w Krakowie

Oferta dla biznesu

Ofertą hotelu Estera, warto zainteresować się także podczas organizacji, zarówno spotkania biznesowego, jaki szkoleń, konferencji czy wyjazdu integracyjnego. Obiekt ten dysponuje zarówno przestronną salon konferencyjną, w pełni wyposażoną w sprzęt audiowizualny, odpowiednią do pomieszczenia większej grupy ludzi, jak i specjalną salę kominkową, nadającą się to bardziej prywatnych spotkań partnerskich czy biznesowych.

Nie starczy czasu, aby wszystko zobaczyć

Odwiedzając Kraków, grzechem byłoby nie zobaczyć, chociaż części z jego znanych na całym świecie zabytków. W okolicy hotelu znajduje się wiele z nich. I tak zwiedzić można między innymi: rynek główny, czyli ścisłe centrum Krakowa, bramę św. Floriana – jedną z najlepiej zachowanych części dawnych murów obronnych, Barbakan, Kopiec Krakusa, Bazylikę Mariacką, Starą Synagogę, czy wiele innych. Dla ludzi będących pierwszy raz w tym pięknym mieście, obowiązkowym i pierwszym punktem wycieczek powinien być także Zamek Królewski na Wawelu.