Jedno z najstarszych miast w Małopolsce, czyli założony w XIII wieku Nowy Sącz, ma pełen pakiet atrakcji, które mogą przyciągnąć turystów szukających odpoczynku z dala od zgiełku wielkich miast. Stolica Sądecczyzny niekoniecznie musi jednak oznaczać leniwe wakacje. Sprawdź, co czeka na turystów w Nowym Sączu.

rynek w Nowym Sączu, znajdujący się zaledwie 1 km ot Villi Beata

Moc zabytków

Liczący niewiele ponad osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców Nowy Sącz może pochwalić się prawdziwym bogactwem zabytków, które powstały w ciągu wielu lat długiej historii miasta. Zabytkowe kościoły i synagogi, wille, Zamek Królewski, Sądecki Park Etnograficzny i uroczy rynek to dopiero początek prawdziwej uczty dla fanów architektury. Romantyczne uliczki na pewno sprawią, że weekend we dwoje w Nowym Sączu będzie należał do udanych. Przy sprzyjającej pogodzie zdecydowanie warto wybrać się na długi spacer zabytkowymi ulicami miasta.

Idealna baza wypadowa dla miłośników gór

Bogata oferta noclegów w Nowym Sączu sprawia, że największe miasto Beskidu Sądeckiego może być dobrą bazą do wypraw w jedno z najbardziej malowniczych pasm górskich w Karpatach Zachodnich. Oprócz wakacji w Nowym Sączu możesz także pokusić się o zdobycie górskich szczytów, spacery po szlakach turystycznych w otoczeniu przyrody, wzięcie udziału w spływie tratwami flisackimi czy też odwiedzenie najpiękniejszych miejsc Beskidu Sądeckiego: przełom rzecznego Popradu oraz znanych miejscowości uzdrowiskowe np. Muszyny oraz Krynicy Zdrój.

Wyjątkowa podróż etnograficzna

Nowy Sącz i okolice miasta to także idealne miejsce do poznania bogactwa polskiej kultury regionalnej. Już sama wizyta w skansenie Sądeckiego Parku Etnograficznego robi wrażenie, a jeśli połączy się ją z odwiedzinami w lokalnych galeriach sztuki, to potrzeby kulturalne nawet najbardziej wymagających osób powinny zostać zaspokojone. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na wyprawę w Beskid Sądecki, to koniecznie musisz zahaczyć o Szlak Architektury Drewnianej oraz wiele innych miejsc w pełni ukazujących piękno regionalnego folkloru. W trakcie letnich wakacji na terenie miasta i okolicznych miejscowości odbywa się wiele ciekawych imprez kulturalnych z darmowym wstępem.

Park etnograficzny w Nowym Sączu, w sąsiedztwie Villi Beata oferującej noclegi w Nowym Sączu

Odpoczynek od zgiełku wielkich miast

Nowy Sącz nie jest całkiem małym miastem, jednocześnie daleko mu do hałasu i pośpiechu wielkich metropolii. Pomimo niewątpliwej wartości turystycznej nadal pozostaje nieco nieodkryty, dzięki czemu nie natrafisz tu na tandetę charakterystyczną dla Zakopanego i miejscowości nadmorskich. Wybór miejsca noclegowego na pewno nie będzie problemem. Miasto posiada zarówno pokoje w przystępnej cenie, jak i luksusowe hotele. Wiele z nich, a między innymi Villa Beata posiada swoje strony internetowe takie jak https://www.nocleginowysacz.pl/oferta, gdzie znajdziemy wiele informacji na temat oferty. Kolejnym co może nas interesować podczas wyboru noclegu, jest galeria zdjęć pokoi, która pokaże nam komfort, który posiada dany obiekt oferujący noclegi w Nowym Sączu. Świetnie zorganizowana komunikacja miejska umożliwia szybkie dotarcie do najważniejszych punktów miasta nawet w przypadku hoteli oddalonych od centrum. Bliskość Beskidu Sądeckiego górującego nad miastem oraz duża ilość zieleni miejskiej w parkach pozwala odpocząć na łonie natury pomimo pobytu w tętniącym życiem mieście.