Popularność zawodu stylisty sukcesywnie wzrasta. Nic dziwnego, bo coraz większa część społeczeństwa docenia odpowiednią prezencję i właściwy dobór ubrań. Profesjonalne usługi w tym zakresie, pozwalają sprostać modowym standardom i przyczyniają się do poprawy wizerunku. Stylista to osoba, która powinna nadążać za dynamicznymi zmianami w modzie oraz posiadać umiejętność dopasowania stroju do różnych sylwetek, wieku i wagi klienta oraz jego preferencji. Na czym polegają obowiązki stylisty i jak nim zostać?

STYLAB - kurs stylizacji

Zakres obowiązków stylisty?

Stylista to współcześnie jedno z najbardziej popularnych zajęć. Aby zostać stylistą, nie trzeba legitymować się odpowiednimi dokumentami i dyplomami wyższych szkół. Niemniej jednak ukończenie adekwatnego kursu może znacznie poszerzyć wiedzę i umiejętności, niezwykle istotne w tym zawodzie. Tego rodzaju kurs można odbyć w miejscach takich jak np. Stylab – szkoła wizażu, stylizacji i charakteryzacji, która prowadzi trzymiesięczne kursy i kilkudniowe warsztaty z wybranych zagadnień dla uczestników na różnych poziomach zaawansowania.

Stylista musi jednak cechować się również umiejętnością nadążania za popularnymi trendami oraz posiadać wyjątkowe wyczucie stylu, niezbędne w realizacji powierzonych mu zdań. Zakres obowiązków stylisty obejmuje przede wszystkim doradztwo wizerunkowe. Profesjonalista w tej dziedzinie zajmuje się również dbaniem o garderobę klientów, ale również o inne aspekty, związane z ich wyglądem, jak np. o fryzurę i manicure.

Co musi wiedzieć stylista?

Stylista to osoba, która musi charakteryzować się wyczuciem stylu. Nie może ona gubić się w tajnikach mody i lekceważyć jej historii. Osoba pracująca w zawodzie stylisty, musi również na bieżąco śledzić zmieniające się wciąż trendy i orientować się w światowych markach i propozycjach od najlepszych projektantów. Wbrew pozorom, nie jest to proste zadanie, gdyż świat mody zmienia się wyjątkowo dynamicznie, a kolejne sezony przynoszą nowe kolekcje i trendy. Najważniejszym wyzwaniem jest jednak troska o wygląd klienta. To za sprawą stylisty ma się on prezentować modnie. Dobór wzorów, fasonów czy barw ułatwia wiedza na temat komponowania kolorów i łączenia ich z karnacją wybranej osoby. W pracy stylisty ważna jest również wiedza, związana z różnego rodzaju tkaninami, a nawet umiejętność szycia, którą z pewnością docenią nawet najbardziej wymagający klienci.

Kurs stylizacji STYLAB - Roczna Szkoła Stylizacji

Gdzie może pracować stylista?

Styliści kojarzeni są na ogół ze światem gwiazd i celebrytów. W praktyce jednak można ich spotkać również w zupełnie innych miejscach, niż czerwony dywan i kulisy sceny. Styliści zatrudniani są przez projektantów i domy modowe. Często pracują oni również z fotografami, wspomagając ich w organizowaniu profesjonalnych sesji zdjęciowych, które zamawiane są np. przez popularne magazyny czy agencje marketingowe.

Jak można zostać stylistą?

Stylistą zostać można na wiele sposobów. Jednym z nich jest ukończenie szkół z kierunkowymi profilami lub też specjalnych kursów. Doświadczenie zdobyć można również poprzez praktykę, np. w sklepach odzieżowych i stopniowe zdobywanie zaufania wśród klientów. Wszystko to może pozytywnie wpłynąć na rozwój kariery i przyczynić się do sukcesu na wybranej drodze zawodowej.

Odwiedź stronę https://www.stylab.pl/roczna-szkola-stylizacji i dowiedz się co znajduje się programie Rocznej Szkoły Stylizacji STYLAB i jakie wymagania należy spełnić.