Jeśli słyszymy o zwiedzaniu miasta w Niemczech, w pierwszej kolejności do głowy przychodzi Berlin. Na mapie Niemiec widnieje jednak inny punkt na mapie, które okazuje się bardzo dobrym, a może nawet lepszym, wyborem na krótki city break czy nawet dłuższy wypad? Monachium zdecydowanie jest jednym z miejsc, o którym należy pomyśleć. I wynika to nie tylko z faktu, że jest to stolica Bawarii oraz trzecie najliczniejsze miasto w kraju pod względem liczby ludności.

Czy warto odwiedzić Monachium?

Zdecydowanie tak! Nie bez powodu to właśnie Monachium, zaraz po stolicy, jest uznawane za najchętniej wybierane przez turystów miasto w Niemczech. Gdyby ktoś jednak szukał powodów, znajdzie ich wiele — szereg atrakcji, mnóstwo historii, kultury, sportu, a także — dla pełnoletniej grupy odbiorców — piwa.

Jak dojechać do Monachium?

Przed planowaniem wycieczki w pierwszej kolejności zastanawiamy się nad logistyką. Podróżując z Małopolski lub Podkarpacia do Niemiec, skorzystajmy z usług firmy „Przewozy Banan„, która oferuje wygodny Bus z Małopolski do Monachium prowadzony przez doświadczonych, kulturalnych kierowców. Kupując tanie bilety na przejazd, można zaoszczędzić trochę pieniędzy, które lepiej przeznaczyć na dodatkowe atrakcje. Co więcej, dzięki tego rodzaju transportowi, można zapewnić sobie spokój ducha, nie musząc przejmować się korkami, przepisami drogowymi czy objazdami, tylko cieszyć się urlopem w komfortowych warunkach.

Busy małopolska niemcy

Jakie atrakcje oferuje Monachium odwiedzającym?

Sport

Stadion piłkarski Allianz Arena – to jeden z głównych powodów odwiedzin w Monachium. Kibice drużyny Bayernu Monachium oprócz obejrzenia meczu na żywo mogą skorzystać z możliwości zwiedzania stadionu.

Olympia Park — miejsce Igrzysk Olimpijskich z 1972 roku, aktualnie centrum wydarzeń i idealne miejsce na aktywny wypoczynek.

Technika

Muzeum BMW — miejsce, które podbije serca nie tylko fanów motoryzacji. Prototypy pojazdów oraz stare limuzyny robią olbrzymie wrażenie na wszystkich.

Sztuka

Stara i Nowa Pinakoteka — galerie sztuki pełne obrazów, rzeźby, fotografii, a nawet mebli. Eksponaty to działa pochodzące z XIV wieku, jak i z okresu art nouveau, w zależności od wybranych zbiorów.

Rezydencja dynastii Wittelsbachów — miejsce, gdzie podziwiać można nie tylko mieszankę różnych stylów architektury, ale także zgromadzone przez rodzinę dobra. Wyróżnić można m.in. zestawy porcelany oraz przenośne ołtarze.

Symbol Monachium

Piwniarnia Hofbräuhaus am Platz — historyczny browar serwujący lokalne przysmaki. Przyjeżdżając we wrześniu nie sposób nie zobaczyć na własne oczy jak wygląda Oktoberfest. To coroczne wydarzenie przyciągające nawet 6 milionów pasjonatów piwa.

Kiedy jechać do Monachium?

Wszystko zależy od tego, jak planujemy spędzić czas. Początek roku będzie idealny dla osób ceniących większy spokój i mniejszą liczbę turystów. Okres wiosenno-letni to przyjemniejsze spacery, wydarzenia plenerowe i sportowe. Fani jarmarków świątecznych powinni planować wyjazd od połowy listopada do Wigilii. Jednak bez względu na termin, Monachium stale ma wiele do zaproponowania.