Łańcuszek jest elementem, który kocha prawie każda kobieta. Podkreśla on to, co w niej najpiękniejsze. Jest nieodzownym dodatkiem do kolczyków, czy bransoletki. Musi być on elementem wyjątkowym, który idealnie będzie wyglądać z dobraną w dany dzień stylizacją. Jak dobrać idealną długość naszyjnika do naszej kreacji?

Jak zmierzyć długość łańcuszka?

Długość łańcuszka to jego całkowity obwód. Mierzy się go zazwyczaj bez uwzględniania zawieszki oraz przedłużki, bo te części i tak nie oplatają szyi kobiety, służą wyłącznie po to, aby ozdoba trzymała się wokół niej. Standardowa długość takiej przedłużki wynosi około 5 centymetrów.

Długości łańcuszków oraz ich nazwy

Najbardziej popularne naszyjniki mierzą około 40 centymetrów. Nie oznacza to jednak, iż są one dla każdej kobiety i na każdą okazję. Jak wcześniej zostało wspomniane, łańcuszek musi być tym idealny, wyjątkowy. Wyróżniamy takie łańcuszki, ze względu na długość:

  • kolia – nie przekracza 35 centymetrów;
  • princess – od 43 do 50 cm;
  • choker – od 35 do 41 centymetrów;
  • matinee – od 50 do 65 centymetrów;
  • opera – przedział od 65 do 90 cm;
  • sznur – najdłuższa forma naszyjnika, liczy sobie czasem nawet 130 cm.

Na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-dobrac-dlugosc-lancuszka opisano również, jaką długość powinien mieć męski łańcuszek. Pamiętaj, że wybranie tego idealnego łańcuszka będzie zależało tylko i wyłącznie od Ciebie. Połącz go z sukienką, swetrem oraz innymi akcesoriami tak, aby nie było ich za dużo i aby do siebie pasowały.

Jak dobrać długość naszyjnika?

Nie jest powiedziane, jak powinien wyglądać idealny naszyjnik w zależności od urody, czy stylu ubioru. Wyjątkowy łańcuszek jednak powinien do Ciebie „przemówić”, uwzględnić to, co w Tobie najpiękniejsze oraz ukryć małe mankamenty i podkreślić zalety Twojej urody. Takie pytanie warto zadać specjaliście, do którego wybierzemy się wybrać swój wymarzony dodatek. Takimi specjalistami jest na przykład salon jubilerski Łodzińscy w Krakowie, zlokalizowany w centrum handlowym Serenada.

złote naszyjniki

Jak dobrać łańcuszek do danej okazji?

Dopasowanie naszyjnika powinno iść w parze z: Twoim wzrostem, urodą, innymi dodatkami, ale także ubraniem. Wiemy doskonale o tym, że dana okazja wymaga danej stylizacji.

  • Sweter z golfem – jeżeli wybierzesz taką stylizację, wówczas polecamy naszyjnik opera. Jest on niezwykle elegancki oraz wdzięczny. Pasować będzie on również do stylizacji wieczorowych.
  • Dekolt łódka / dekolt w kształcie litery „V” – w takim wypadku kreacje dopełni łańcuszek choker lub kolia. Taki dodatek uzupełni dekolt.
  • Wyjątkowe okazje, typu wesele, czy komunia święta – do takich stylizacji polecamy naszyjnik typu sznur. Idealnie będzie współgrać z piękną sukienką lub eleganckim spodnium.
  • Łańcuszek pasujący do wszystkiego – jeżeli chcesz jednak, aby Twój naszyjnik był z Tobą na dłużej, wówczas postaw na princeskę lub marinee.