Biuro rachunkowe Alt Office Gniezno

Świadczenie usług księgowych

Jeszcze do niedawna prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług księgowych było obwarowane licznymi przepisami. Ustawodawca wymagał, aby biura rachunkowe były prowadzone przez osoby, które nie tylko posiadają wyższe wykształcenie w dziedzinie rachunkowości (lub pokrewne) ale również zdały specjalny egzamin państwowy. W porównaniu np. z możliwością prowadzenia kliniki przez osoby nie mające pojęcia o medycynie, takie wymagania były nieco wygórowane.

Biuro rachunkowe Alt Office Gniezno

Dziś jest to dziecinie proste

Na szczęście powyższe wymogi zostały zniesione i w tej chwili biuro rachunkowe wydaje się świetnym pomysłem właściwie dla każdego, kto zdaje sobie sprawę z możliwości stwarzanych przez rynek usług księgowych.
Prawo podatkowe w Polsce od zawsze jest bardzo skomplikowane i mało która osoba potrafi swobodnie poruszać się w gąszczu przepisów. Nawet uproszczona księgowość może sprawiać spore problemy przeciętnemu przedsiębiorcy. Taka sytuacja stwarza więc wymarzony rynek dla specjalistów w tej dziedzinie.

Sprawdź co warto wiedzieć przed założeniem biura rachunkowego

Wydatki związane z początkiem działalności biura

Prowadzenie działalności w zakresie usług księgowych ma tę zaletę, że posiada dość niski próg wejścia. Początkowe wydatki można ograniczyć właściwie tylko do kosztów najmu biura, zakupu sprzętu i licencji na oprogramowanie. Jeśli ktoś nie posiada wykształcenia kierunkowego musi jeszcze do tego doliczyć wynagrodzenie dla przynajmniej jednego pracownika. Wymagane jest również zawarcie umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, które uchroni naszych klientów przed naszymi (ewentualnymi oczywiście) błędami. Koszty reklamy podobnej działalności również nie muszą być specjalnie wysokie. Na początku wystarczy zwykłe ogłoszenie  w sieci.
Źródło: Biuro rachunkowe Alt Office Gniezno